Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Vivo Y18 6/128Pre-owned
Mocha Brown| Official| 128GB
৳0 Tk
The Vivo Y18 combines a large 6.56-inch display, a capable MediaTek Helio G85 processor, and a 5000 mAh battery for a smooth and long-lasting user experience. It features a 50 MP dual camera and Android 14 for modern functionality
Status :
Out Of Stock
Warranty :
7 Days Replacement Guaranty, 6 Months Services Warranty
128GB
6GB
Region:Official
specifications
| Display Size | 6.56 inches |
| Display Type | IPS LCD, 90Hz refresh rate, 720 x 1612 pixels resolution |
| Display Resolution | HD+ (720 x 1612 pixels), 20:9 aspect ratio |
| Dimensions | 163.6 x 75.6 x 8.4 mm |
| Weight | 185 g |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Android 14, Funtouch OS 14 |
| Chipset | MediaTek Helio G85 (12nm) |
| Network | 4G LTE, 3G, 2G |
| Memory | 6GB RAM, 128GB internal storage (expandable up to 1TB) |
| Main Camera | Dual: 50 MP (f/1.8) + 0.08 MP (f/3.0) with LED flash |
| Selfie Camera | 8 MP (f/2.0) |
| Sensors | Side-mounted fingerprint, accelerometer, proximity, compass |
| Battery Info | 5000 mAh, 15W fast charging, USB Type-C |
| Other Features / Info | Splash and dust resistance (IP54), 3.5mm headphone jack, Bluetooth 5.0 |



